Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Bilbila dhe bllokim të foltores/ Përjashtohen 6 deputetë të tjerë të grupit të Berishës

Përjashtohen nga seancat e radhës parlamentare 6 deputetë të tjerë të Partisë Demokratike.

 

Byroja e Kuvendit vendosi të përjashtojë për 10 ditë nga seancat parlamentare deputetet Edmond Spaho, Oerd Bylykbashi, Sorina Koti dhe Elda Hoti. Lindita Metaliaj u përjashtua për 5 ditë ndërsa Greta Bardeli u përjashtua 3 ditë.

 

Masat për deputetet e grupit të “Berishës” u morën si pasojë e bllokimit të foltores dhe incidenteve të tjera të ndodhura në seancën parlamentare të ditës së enjte, përfshirë këtu edhe përdorimin e bilbilave gjatë punimeve të seancës në kohën kur flisnin përfaqësuesit e mazhorancës.

 

Tensionen në kuvend janë shtuar së fundmi, për shkak të kërkeses së refuzuar nga mazhoranca për të ngritur një komision parlamentar hetimor për cështjen “McGonigal” dhe lidhjen e tij në Shqiperi me kryeministrin Edi Rama.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...