“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Gjykata Speciale pranon edhe 84 viktima në rastin Thaçi dhe të tjerët


Specialja pranon edhe 84 viktima në rastin Thaçi dhe të tjerët.

Trupi gjykues në Dhomat e Specializuara, ka nxjerrë vendimin e pestë për pjesëmarrjen e viktimave në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerëve.

Ky trup, tashmë ka pranuar 84 aplikantë të rinj në procedurë si viktima pjesëmarrëse, përcjell klankosova.

Të njëjtit do të përfshihen në grupin ekzistues të viktimave, (Grupi 1 me 53 viktima pjesëmarrëse të pranuara më parë) dhe do të përfaqësohen nga i njëjti avokat për viktimat.

Kjo e çon numrin e përgjithshëm të viktimave pjesëmarrëse në këtë rast në 137.

Derisa janë 86 kërkesa tjera të cilat janë refuzuar.

Kujtojmë se trupi gjykues, me rekomandim të mbrojtjes dhe me pajtim të prokurorisë, ka marrë vendim që gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të nis më 4 prill.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...