“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Reagimi i opinionit publik kishte efekt, Prokuroria hap hetime/ Lazarov: Humba gjithë sponzorët

YouTuber-i Stefan Lazarov sot pasdite i ka kërkuar falje publikut dhe ka thënë se ka marrë shumë komente fyese pas intervistës me gazetarin Dragan Pavlloviç Latas.

Ai tha se krijon përmbajtje që nuk janë për shijen e të gjithëve. Ai pretendon se ai dhe ekipi i tij do të dëshmojnë vlerën e tyre. YouTuberi tha se ka humbur sponsorët e tij, por nuk do të ndalet me kaq dhe askush nuk do ta shkatërrojë. Lazarov thotë se nëse është e nevojshme, ai do të fshijë një kanal dhe do të largohet nga vendi. Ai ka thënë se ka një nënë, ka një gjyshe, do të martohet dhe nuk është e drejtë që e kanë quajtur ngacmues.

Ai thotë se rasti ka përfunduar në lajme.

Por Prokuroria hapi çështje për intervistimin e Latasit.

Juristja e njohur Susana Joshevska Anastasovska përmes profilit të saj në Facebook ka njoftuar për intervistën e gazetarit Dragan Pavlloviç Latas dhënë YouTuber-it Stefan Lazarov, e cila fjalë për fjalë e ka vluar mbarë vendin dhe ka ndezur komentet në rrjetet sociale.

Videoja është hequr nga kanali në YouTube.

Për intervistën skandaloze kanë reaguar edhe disa prej politikanëve.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...