Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Alibeaj prezanton sot kandidatin e PD për Bashkinë e Korçës, ja mjeku që sfidon Ledina Alollin e “Rithemelimit”

Grupimi i Alibeajt ne Partine Demokratike, qe tani per tani mban edhe logon dhe vulen zyrtare te kesaj force politike, do te garoje edhe ne Bashkine e Korces per zgjedhjet lokale te 14 majit.

 

Sot pritet që Alibeaj te prezantoje zyrtarisht kandidatin e PD per qytetin juglindor.

 

Behet fjale per mjekun e njohur ne qytetin e Korces Gjergji Gjata.

 

Prezantimi i kandidatures do te behet pasditen e kesaj te marte, ora 17:00 ne Tirane nga vete Enkelejd Alibeaj.

 

Nderkohe nga Primaret e grupimit te Berishes eshte zyrtarizuar si kandidate per Bashkine Korce, edhe Dekania e Fakultetit Ekonomik ne Universitetin e Korces, Ledina Alolli.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...