Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Sinishtaj dënon ashpër sjelljen shtazore të policisë malazeze:Mali i Zi ka synim konkret zbrapstimin etnik të shqiptarëve

Në rjetet sociale kanë qarkulluar video ku shihet se si në mënyrë shtazore policia kufitare e Malit të Zi malltreton qytetarë shqiptarë dhe të huaj.

Kundrejt kësaj dukurie ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Kryetari i Shoqatës “Jehona e Malësisë” në Michigan,Vilson Sinishtaj,i cili ka ka thënë se Mali i Si në thelbin e vet është Anti-Shqiptarë,dhe për këtë ai është quajtur “Nacionalist”bile dhe në ekstrem.

“Mali i Zi ka synim zbrapstimin etnik të shqiptarëve nga trojet e tyre shekullore,e gjoja tash po na fton në “vllarëzërim bashkim”,ka thënë Sinishtaj.

Ndër të tjera Sinishtaj ka pyetur se si mund të votohet një kualicion që dirigjohet nga po ata që kan kan instaluar këto dukuri shtazore anti-shqiptare.

Ja postimi i plotë:

Shpesh jam kritikuar si “Nacionalist” bile edhe ekstrem, sepse unë gjithëherë kam than haptas : Mali i Zi është në thelbin e vet Anti-Shqiptar. Mali i Zi ka synim konkret zbrabstimin etnik të Shqiptarve nga trojet tona shekullore dhe tash gjoja na fton në “vllazrim bashkim”. Atëher si mund të votosh një koalicion që dirigjohet nga po ata që instaluan keto dukuri shtazore anti Shqiptare!

https://fb.watch/iR0L8YSQ3h/

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...