Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Grubi: Nuk ka asnjë rrezik për konflikte, jemi pjesë e NATO-s

Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka folur edhe për situatën e sigurisë në vend duke thënë se nuk ka asnjë rrezik pasiqë jemi opjesë e NATO-s.

Në Maqedoni nuk ka kurrsesi asnjë rrezik për probleme apo konflikte të reja. Ne jemi pjesë e NATO-s ndaj ka stablitet. Thashethemet të tilla që dolën pas takimit tonë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, janë shpifje që lindin nga një frikë e rrejshme. Mos harroni se Edi Rama është politikani më përkrahës ndaj Maqedonisë së Veriut, Duhet te frikohen nga takimet me parti që janë kundër frymës europiane, sepse nga shqiptarët nuk ju vjen asnjë e keqe, sqaroi Grubi.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...