Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

“Mosha, inicialet”, Policia e Kosovës jep detaje për të vdekurit dhe të lënduarit në aksidentin tragjik në “Porodime”


Policia e Kosovës ka dalë me një komunikatë lidhur me aksidentin tragjik që ua mori jetën katër të rinjve në segmentin rrugor Ferizaj-Shtime.

Sipas Policisë, aksidenti ka ndodhur në hyrje të Shtimes, në një pjesë të quajtur “Porodime”.

PK ka njoftuar edhe për moshën e të rinjve që vdiqën në këtë aksident.

“A. M (M/K) , viti i lindjes 1984; A. I (M/K), viti i lindjes 1986; M.B ( M/K) viti i lindjes 2000 dhe A. I (M/K) viti i lindjes 2002”, bëhet e ditur në komunikatë.

“Ndërsa të lënduar janë: F.G ( M/K) dhe B.G ( F/K) të moshës madhore ( mosha e sakt deri më tani nuk dihet), të cilët pasi kanë marrë ndihmën e parë mjeksore në Qendrën Emergjente në Ferizaj, për tretman të mëtutjeshëm mjekësor janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, ndërsa në automjetin e tretë që ishin dy persona nuk raportohet për të lënduar”, thuhet tutje.

Hetimet kanë filluar, ndërsa me vendim të prokurorit, trupat e pajetë janë dërguar për obduksion.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...