Ahmeti i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes së luftëtarit të UÇK-së nga Kumanova, Bekim Jashari

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ka shprehur ngushëllime të sinqerta familjes së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Bekim Jashari nga Kumanova, i cili pas një sëmundje të gjatë ka ndërruar jetë.

“Me dhimbje e pranova lajmin e hidhur për ndarjen nga kjo jetë të Bekim Jasharit, luftëtar, veteran, patriot, në moshë kaq të re. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së Bekimit, bashkëndjej me dhimbjen e tyre dhe të të gjithëve që e njohën dhe e respektojnë veprën e tij. I lehtë të qoftë dheu Bekim” – ka shkruar Ahmeti në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/741325334028258