Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Ahmeti i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes së luftëtarit të UÇK-së nga Kumanova, Bekim Jashari

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ka shprehur ngushëllime të sinqerta familjes së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Bekim Jashari nga Kumanova, i cili pas një sëmundje të gjatë ka ndërruar jetë.

“Me dhimbje e pranova lajmin e hidhur për ndarjen nga kjo jetë të Bekim Jasharit, luftëtar, veteran, patriot, në moshë kaq të re. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së Bekimit, bashkëndjej me dhimbjen e tyre dhe të të gjithëve që e njohën dhe e respektojnë veprën e tij. I lehtë të qoftë dheu Bekim” – ka shkruar Ahmeti në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/741325334028258

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...

Panariti: Mbështetja për bujqësinë, shumë më pak se Kosova e Maqedonia e Veriut

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se mbështetja në bujqësi në vendin tonë është shumë herë më e ulët se në...