Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Çoje makinën në Kosovë, Shqipëri apo në Zvicër me ‘Albag Transport’

‘Albag Transport’ është zgjedhja ideale nëse juve ou duhet që ta transportoni makinën nga Kosova, Shqipëria apo Zvicra dhe anasjelltas.

Kjo kompani transportuese është lider në llojin e saj, pasi, ofron siguri për shërbimin që bën, pra, mjeti juaj arrin në destinacionin që kërkohet, pa as edhe një gërvishje minimale.

Po ashtu, e veçanta e ‘Albag Transport’ është se bën transportin e gjitha llojeve të veturave, pa marrë parasysh markën apo detajeve tjera.

Edhe koha kur ju nisni veturën tuaj është mjaft e shpejt dhe nuk iu bie që të pritni.

Se ‘Albag Transport’ është kompani e besuar, e thekson edhe fakti që ka një traditë 50 vjeçare në treg.

Për më shumë detaje rreth Albag Transport klikoni në webfaqen https://albag-transport.ch

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...

Panariti: Mbështetja për bujqësinë, shumë më pak se Kosova e Maqedonia e Veriut

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se mbështetja në bujqësi në vendin tonë është shumë herë më e ulët se në...