Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Mitovski i ashpër me Mickoskin: Çfarë krimineli je ti o “mik”, e shite partinë për fotovoltaik

Kryeredaktori i portalit Infomaks.mk Aleksandar Mitovski nëpërmes një postimi në rrjetet sociale ka “sulmuar” përsëri kreun e opozitës maqedonase, Hristian Mickoski.

“Dimitar Dimovski ishte më i rëndësishëm për Hristijanin sesa mbrojtësit, bashkëpartiakët dhe të gjithë të tjerët që nuk janë partnerë të tij”, ka thënë fillimisht Mitovski.

Ai ka thënë se sipas Mickoskit, të gjithë gënjejnë por jo edhe vet ai, raporton indeks.mk.

“Pra, të gjithë gënjejnë, por ju jo, apo jo?”, ka pyetur Mitovski.

Ai ka thënë se Mickoski e ka shitur ideologjinë e partisë.

“Ideologjinë dhe partinë e shiti për fotovoltaikë, depozita nafte, hidro, DUP dhe tenderë”, ka shkruar Mitovski.

Nuk është ndalur këtu, ai e ka quajtur Mickosin kriminel.

“Çfarë krimineli je ti o “mik”…por, ti e di si thonë në Beograd – jam i sigurt që e di, ke firma atje – “dochiche dana za megdana”. Ndërkohë, lutju Zotit që gruaja e Timços të të bjerë në gjyq”, ka përfunduar Mitovski./indeks.mk/

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...