Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Nik Gjeloshaj: Dëshmojmë përkushtimin tonë për bujqit e Malësisë, ndihmë prej 800.000,00 euro nga qeveria dhe komuna

Me kërkesë të komunës së Tuzit,sot Qeveria e Malit të Zi ka miratuar Vendimin për ndihmën e bujqve të Malësisë të cilët u prekën nga dëmet e breshërit,në vlerë prej 500.000,00 euro.

Këtë e bën të ditur Kryetari i komunës së Tuzit,Nik Gjeloshaj i cili thotë se përveç kësaj ndihme nga qeveria,komuna e Tuzit do të ndajë dhe 300.000,00 euro të tjera dhe në total kjo ndihmë për bujqit e Malësisë kap shumën prej 800.000,00 euro.

Ky është një ndër aktivitetet e shumta të ndërmara nga komuna e Tuzit gjatë mandatit katër vjeçar,aktivitete këta që në të ardhmen do të jenë dhe më të fuqishme që mbështetjen e qytetarëve në çdo fushë,ka thënë Gjeloshaj.

Ja postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Në kërkesën tonë, sot Qeveria solli Vendimin për bujqit e Malësisë, të cilët u prekën nga dëmet e breshërit.
Ndihma nga Qeveria është me vlerë prej 500.000,00 € ndërsa nga buxheti i Komunës së Tuzit do të ndahën 300.000,00 €, pra total 800.000,00 €.

Këto e shumë aktivitete që kemi ndërmarr gjatë këtyre katër viteve,më se miri e dëshmojnë përkushtimin tonë për Bujqit në komunên e Tuzit.

Në të adhmën edhe më fuqishëm do të vazhdojmë mbështetjen për qytetarët tonë në çdo fushë.

Sinqerisht,
Nik Gjeloshaj

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...