Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Aksident në aksin Lushnje-Berat/ Makina përplas 77-vjeçarin me sklerozë, i moshuari merr plagë të rënda

Një aksident i rëndë  ka ndodhur në aksin rrugor Lushnje – Berat . Mësohet se një automjet tip “Toyota” ka përplasur një person, i cili ishte duke lëvizur me  biçikletë.

 

Si pasojë e përplasjes, shtetasi i plagosur  Ylmi Murati, 77 vjeç, banues në fshatin Barbullinj, ka marrë plagë të rënda dhe po merr ndihmën e parë mjekësore në spitalin e Lushnjes.

 

Sipas mjekëve të këtij spitali, gjendja e tij shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën. Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit të ketë qenë prerja e rrugës nga 77-vjeçari.

 

Pas verifikimeve rezulton se 77-vjeçari është i sëmurë me sklerozë e dyshohet se ka dashur të kalojë rrugën pa e kontrolluar më parë atë nëse ka pasur apo jo mjete në qarkullim.

 

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje po punon për zbardhjen e  shkaqeve.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...