Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Grubi: Shumica parlamentare më ASH-në ka më shumë se 65 deputetë

Zëvendëskryministri i parë, Artan Grubi i ftuar sonte në emisionin “Click Plus” në Tv21, tha se shumica parlamentare tashmë me Aleancën për Shqiptarët ka më shumë se 65 deputetë, sipas tij ka deputetë që nuk janë pjesë e qeverisë mirëpo votojnë cështjen ditore në kuvend.

“Sonte në kuvend do të jemi 65 deputetë, për të votuar qeverinë e re. Por, shumica parlamentare do të jetë më shumë se 65 sepse ka deputetë që nuk janë të kënaqur me punën e qeverisë mirëpo votojnë cështjet ditore dhe identifikohen si pjesë e shumicës”, deklaroi Grubi.

https://fb.watch/iYPU8nsJpj/

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...