“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Grubi: Vendi është cak i sulmeve hibride, ata që dërguan alarme të rrejshme u arrestuan

Lidhur me sulmet e hakerëve në institucione të ndryshme dhe paralajmërimet për bomba të vendosura në shkolla, Grubi tha se si shtet jemi cak i sulmeve hibride.

Shteti është cak i sulmeve hibride dhe të mirëkoordinuara, jemi cak me shumë kërcenimë për bomba nëpër shkolla dhe kjo po ndodh nëpër shumë shtete fqinje. Në kushte kur në shkolla ka kërcënime për bomba, natyrisht që nuk mund të rrezikojnë fëmijët tanë për ti dërgu në shkolla, por udhëzuam në mësim online. Kush ka dërguar alarme të rrejshme për bomba disa prej atyre personave janë arrestuar, tha Grubi.

https://fb.watch/iYPU8nsJpj/

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...