“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Incident me një traget në Portin e Durrësit

Koha e keqe qe ka perfshire gjirin e Durresit pasditen e sotme ka shkaktuar nje incident gjate imbarkimit te pasagjereve ne një nga tragetet qe ishte ne plan per tw lundruar drejt Ankonës në Itali.

 

Për shkak të erës dhe dallgëve të  forta, një nga cimat që mbante te lidhur tragetin Af Claudia, eshte keputur dhe në kete mēnyrë eshte perplasur me bankinen prej betoni ne krahun lindor te sheshit te trageteve.

Nga kjo perplasje trageti Af Claudia ka pesuar demtime, nderkohe qe rimorkiatoret e portit po ndihmojne ne lidhjen e tragetit si me pare.

Pak ore me vone trageti u nis drejt Italise.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...