“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Sizmiologu kosovar deklarohet për zhurmat e çuditshme që u dëgjuan në Prishtinë


Sizmiologu Mustafa deklarohet për zhurmat e çuditshme që u dëgjuan në Prishtinë.

Disa zhurma të pazakontë dyshohet se janë dëgjuar të dielën në Prishtinë. Lidhur me këtë Paparaci ka kontaktuar sizmilogun Shemsi Mustafa, e I cili ka thënë se këto zhurma janë shkaktuar nga faktori njeri.

Tutje, Mustafa ka thënë se zhurmat e “çuditshme” që u dëgjuan në Prishtinë, nuk kanë lidhje teknonike.

“Ato zhurma nuk janëq kijuar nga ndonjë dridhje e tokës, dhe nuk kanë të bëjnë fare. Është një zhurmë që ka ndodhur nga faktori njeri. Ska lidhje tektonike”, ka thënë Mustafa për Paparacin.

Sipas videove dhe përshkrimeve të qytetarëve nëpër rrjete sociale, zhurma e çuditshme është dëgjuar 3-4 herë nga 30-40 sekonda, çdo 2-3 minuta.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...