“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Takimi Kosovë-Serbi në Shkup/ Grubi: Mbështesim përpjekjet për marrëveshje finale

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisonin Click Plus në Tv21, ka komentuar ngjarjen e sotme të takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Grubi nga ky emission inkurajoi Kurtin dhe shprehu përkrahje për politikat e tij në gjetjen e një zgjidhje me Serbinë me njohje reciproke.

“I inkuranoi kryeministrin Kurti dhe i them se të gjithë ne e mbështesim në përpjekjen për të arritur marrëveshje bilaterale me Serbinë, që ka për qëllim vetëm njohjen reciproke”, u shpreh Grubi.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...