Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Mbahu nënë mos ke frig,se ke djem në Amerik,këngëtari Fran Lucaj:Malësi po vijmë

Zgjedhjet e 5 Marsit në komunën e Tuzit kan zgjuar interesim të jashtzakonshëm në diasporën shqiptare në Amerik dhe gjithkund në botë.

Çdo ditë shohim turma njerzit që me një gëzim të pa parë marin rrugën nga përtej oqeanit për tju përgjigjur kushtrimit të vendlindjes.

Këtë sot e bëri të ditur dhe këngëtari i njohur nga Malësia,Fran Lucaj që jeton dhe vepron në SHBA,i cili në faqen e tij zyrtare kishte publikuar një foto me atdhetarë të tjerë duke u nisur nga aeroporti i Detroidit.

“Malësi po vijnë,të ta qesim dorën”,ka shkruar ai.

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...