Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

E rëndë në Skrapar/ Francezi gjendet i vdekur në bujtinë, i akomoduar prej disa ditësh aty

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Skrapar, ku një shtetas francez është gjetur i pajetë në një bujtinë ku ishte akomoduar prej disa ditësh.

 

Policia njofton se 49-vjeçari me iniciale M.L është gjetur i vdekur rreth orës 19:30 të kësaj të marte në fshatin Gjerbës, ndërsa nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Skrapar/Informacion paraprak

 

Rreth orës 19:30, shtetasi M.L. njofton se në bujtinën e tij në fshatin Gjerbës, Skrapar, ka gjetur pa shenja jete shtetasin francez C.F, 49 vjeç, i cili kishte disa ditë që ishte akomoduar në këtë bujtinë.

 

Nga këqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së 49-vjeçarit.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...