“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Komuna e Bogovinës ndanë 300 mijë denarë për të prekurit nga tërmeti në Turqi

Kreu i komunës së Bogovinës, Besnik Emshiu ka informuar se me iniciativë të tij dhe miratimin nga Këshilli komunal, komuna e Bogovinës ka ndarë 300 mijë denarë për të prekurit nga tërmeti në Republikën e Turqisë.

Me propozim timin dhe me miratimin e Këshillit komunal, kemi ndarë 300.000 denarë ndihmë financiare nga buxheti i komunës së Bogovinës për të prekurit nga tërmeti në Republikën e Turqisë.

Jam i bindur se nuk ka mjete financiare që mund të mbulojë dhimbjen shpirtërore dhe jetën e humbur nga kjo fatkeqësi natyrore por të paktën të tregojmë shpirtin human në situata të këtilla.

Njëkohësisht edhe njëherë shpreh ngushëllimet e mia deri tek populli turk dhe gjithë familjet që kanë humbur më të dashurit e tyre si dhe mirënjohje për të gjithë ekipet e shpëtimit të cilat ende veprojnë në terren për të shpëtuar jetë.🇹🇷

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...