Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Kuvendi rrëzon kërkesën e opozitës për përjashtimin e Spiropalit, Bylykbashi: Tregues i qartë i dy standardeve

Deputetët e opozitës kanë dorëzuar pranë kuvendit kërkesën për përballje me kryeministrin Edi Rama në seancën e radhës plenare. Në një deklaratë për mediat, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi shprehet se përfaqësimi i kryeministrit Edi Rama nga ministrja Elisa Spiropali është i papranueshëm. Kërkesa për përjashtimin e kësaj të fundit nga Kuvendi është rrëzuar.
Bylykbashi ka akuzuar se po përdoret një standard i dyfishtë kundër opozitës dhe ka kërkuar që deputetët e përjashtuar të jenë të pranishëm në Kuvend.

 

“Kërkuam që të përdoret i njëjti standard që është përdorur masivisht kundër deputetëve të opozitës. Është tregues i qartë i dy standarteve që kjo mazhorancë po përdor si dhunim ndaj deputetëve të opozitës me qëllim që të pengojnë praninë e deputetëve në sallë. Kemi kërkuar thjesht mbajtjen e mocionit dhe ngritjen e komisionit për çështjen ‘Mc Gonigal’. Vendimi i mazhorancës që të rrëzojë kërkesën tonë për përjashtimin e Spiropalit, është standart i dyfishtë. Edi Rama që përfaqësohet nga Spiropali është simboli i dhunës verbale. Nuk presim zgjidhje nga kjo gjë”-tha Bylykbashi.

 

Deputetët e opozitës kanë kërkuar mocion mosbesimi ndaj kryeministrit Rama duke e akuzuar si të përfshirë në skandalin ‘McGonigal’.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...