“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ademi: Iniciativa për ndryshimet kushtetuese, të parashtrohet sa më shpejtë

Na pret një rrugë e rëndësishme, hapja e klasterëve dhe mbajtja e konferencës së dytë ndërqeveritare, për këtë duhet që sa më shpejtë të parashtrohet iniciativa për ndryshimet kushtetuese, tha Arbër Ademi, deputet i BDI-së në ClickPlus në TV21.

“Kalimi i ASH-së nga opozita në pushtet ishte mbështetje. Prandaj nuk është çështje nëse me këtë qeveri apo parapraken afrohemi apo largohemi nga numrat e nevojshëm për ndryshimet kushtetuese. Për ndryshimet kushtetuese, mendoj se sa më shpejtë duhet ta parashtrojmë iniciativën. Për këtë duhet të mendojnë dhe reflektojnë edhe nga VMRO-DPMNE-ja si parti politike serioze”, tha Ademi.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...