“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Arben Gashi: Rreziku nga Neni 7 do të jetë shpata mbi kokën e Kosovës


Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka replikuar sot në kryeministrin Albin Kurti për përmbajtjen e Marrëveshjes Themelore, më specifikisht për Nenin 7 ku flet për vetmenaxhimin e komunitetit serb.

Arben Gashi ka thënë se ky nen është tepër i rreizkshëm dhe është “shpatë mbi kokën e Kosovës”.

“Ti e din mirë çfarë po të them. Ti e din saktë çfarë jam duke folur. Ti e din çfarë është vetëmenaxhimi. A është organizim? Si rregullohet, si funksionon, si njihet, a quhet qeverisje. Çdo organizim institucional quhet qeverisje”, ka thënë Arben Gashi

“Rreziku është i thellë dhe i pafund dhe afatgjatë. Ky rrezik ka me qenë shpata mbi kokën e Kosovës”, ka shtuar tutje Gashi.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...