Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Ngjarja makabre në Paskuqan, Dan Hutra kreu krimin para vajzës së tij

Detaje të rënda bëhen me dije lidhur me ngjarjen makabre të shkaktuar nga vrasësi Dan Hutra. Në momentin e vrasjeve dhe plagosjeve të njëpasnjëshme në Paskuqan, raportohet se në banesë ndodhej dhe fëmija e autorit të ngjarjes si dhe fëmija 6 muajsh i ish-kunatës së autorit.

 

Në momentin që Dan Hutra është futur brenda në banesë në Paskuqan nuk ka biseduar me asnjë prej personave të familjes Hysa që ndodheshin aty. Mësohet se ai ka çuar në banak fëmijën e tij një muajshe dhe më pas ka nisur të qëlloj me breshëri plumbash.

 

Autori ishte babai i foshnjes 1 muajshe, prezente në momentin e ngjarjes të rëndë. Ish-bashkëjetuesja e tij, Elena Hysa e kishte denoncuar Dan Hutrën vetëm 1 muaj pasi kishte nisur të bashkëjetonte me të për dhunë fizike dhe psikologjike. Denoncimi i qershorit 2022 i Elena Hysës akuzonte ish-bashkëjetuesin se ishte dhunuar fizikisht dhe psikologjik nga Hutra në ditë të ndryshme si dhe është trajtuar si skllave prej tij.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...