“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Selmani: Shumica parlamentare është stabile mirëpo patjetër të zgjerohet që të kalojnë ndryshimet kushtetuese

Duke folur për hyrjen e Aleancës në pushtet, respektivisht daljen e Alternativës dhe shkarkimin e emrimin e ministrave me 65 deputet, ish deputeti, Imer Selmani njëherë edhe njohës i mirë I rethanave politike ka thënë se me këto numra që aktualisht i ka shumica është më komote në realizimin e planeve të veta dhe projekteve.

Thotë se ky numër është më stabil se sa numri që kishte shumica në kohën kur pjesë e sajë ishte Alternativa e Afrim Gashit.

Megjithatë, shton se shumica me patjetër të rritet sepse siç thotë, pavarësisht faktit se shumica është stabile, kjo shumicë nuk mund të kalojë ndryshimet Kushtetuese që janë kusht për integrimin në Bashkimin Evropian.

Deklarata e plotë:

https://www.facebook.com/watch/?v=1226695031278046&t=0

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...