Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Takim me banorët e Këshillit vendor “Faik Konica”/ Grubi: Vazhdojmë t’i japim mbështetje vizionit të Ali Ahmetit

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi nëpërmes një statusi në rrjetet sociale, ka njoftuar për takimin që pati ai së bashku me zyrtarët e tjerë të Bashkimit Demokratik për Integrim, me banorët e Këshillit vendor, “Faik Konica”.

Pritja ishte madhështore ajo u pa edhe në videon e publikuar nga indeks.mk gjatë arritjes së zyrtarëve në këtë takim.

E për këtë takim, Grubi ka thënë se të gjithë së bashku Bashkë me qytetarët vazhdonë t’i japin mbështetje vizionit të Ali Ahmetit.

“Sonte takuam qytetarët e Këshillit vendor “Faik Konica” në Çair, pjesë e bastionit të Ali Ahmetit dhe BDI-së. Bashkë vazhdojmë t’i japim mbështetje vizionit të Ali Ahmetit për frontin e formuar drejt Europës, si një alternativë e vetme për të gjithë ne dhe vendin tonë”, ka shkruar Grubi.

https://facebook.com/754693149353539

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...