Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

A po paralajmëron Bekteshi masa edhe për prodhuesit e tjerë të ushqimeve

Sot, Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka kontrolluar në terren, në disa markete se a janë të furnizuara me buk dhe se a po zbatohet Vendimi për ngrirjen e çmimit të bukës në 33 denarë, gjithashtu edhe se sa janë zbritur në përgjithësi çmimet e produkteve tjera ushqimore bazë.

Kujtojmë se mbrëmë Bekteshi publikoi edhe Vendimin e ri për mbrojtjen e plotë të qytetarëve. Vendimin për përcaktimin e detyrimit të tregtarëve për të blerë dhe shitur lloje dhe sasi të caktuara të mallrave të caktuara tek konsumatorët në një mënyrë të caktuar.

Vizita në terren sot dhe Vendimi i mbrëmshëm na bëjnë të shpresojmë se Bekteshi mund të ndërrmarë masa edhe për prodhuesit e tjerë të ushqimeve e që do të jenë në favor të qytetarëve.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...