Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Bekteshi për Antonio Milloshovskin: Është bërë ekonomist i madh, por qytetarët e njohin si patriot i rremë

Ministri Bekteshi i ftuar në edicionin e lajmeve të TV Sitel, i pyetur se pas ngrirjes së çmimit të bukës, cilat mund të jenë produktet tjera që mund të kenë ngrirje të çmimit, është përgjigjur se aktualisht janë duke u analizuar në mënyrë specifike çmimet e makaronave dhe produkteve të qumështit dhe me shumë mundësi deri në fund të javës së ardhshme do të shohim se çfarë do të tregojë analiza dhe se do ta informojë Qeverinë, kryeministrin, por para se gjithash do ta njoftojë edhe deputetin Antonio Milloshovski i cili është bërë nje ekonomist i madh, që vazhdimisht shkruan nëpër rrjetet sociale, por qytetarët e njohin vetëm si një si patriot i rremë.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...