“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Gjyqi për vulën e PD/ Trupi gjykues tërhiqet në dhomë Këshillimi, pritet shpallja e vendimit

Treshja gjykuese që do të vendosë mbi fatin e PD, është tërhequr në Dhomë  Këshillimi, ndërsa pritet që sot të merret një vendim se kujt do i takojë vula dhe logo e partisë.

 

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se grupimi i Alibeajt ka dalë në oborrin e gjykatës, ndërsa grupimi i Berishës vijon të qëndrojë brenda, në pritje të një vendimi final.

 

Në fjalën e fundit në këtë seancë, përfaqësuesi ligjor i grupit Alibeaj, Indrit Sefa ripërsëriti kërkesën drejtuar trupit gjykues, nga i cili kërkoi të prishë vendimin e gjyqtarit Agron Zhukri,  ose prishjen e vendimit dhe kthimin në shkallë të parë me një tjetër trup gjykues.

 

Ndërkoha, grupimi i Sali Berishës i përfaqësuar në këtë seancë nga Ivi Kaso, kërkoi mosnjohjen e ankimimit të palës tjetër, dhe rrëzimit e tij.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...