Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Istref Tahiraj vjen me projektin e parë, publikon këngën “Qysh ma bon ta boj”

Me tekst dhe muzikë të Ilir Beranit dhe orkestrim të Ardian Kastratit, këngëtari Istref Tahiraj vjen me projektin më të ri dhe të parin profesional në karierën e tij, të titulluar “Qysh ma bon ta boj”, një këngë që i kushtohet dashurisë dhe vjen kënduar nga këngëtari Kosovar i cili deri më tani ka publikuar shumë projekte muzikore.

Istref Tahiraj, krahas muzikës zbavitëse, këndon bukur edhe muzikën popullore dhe folklorike dhe është shumë i kërkuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...