“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Lumir Abdixhiku: Kurti po thotë “Jo ‘Zajednica’, po asociacioni”


Abdixhiku: Kurti po thotë “Jo ‘Zajednica’, po asociacioni”.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka numëruar pikat që sipas tij kryeministri i vendit, Albin Kurti ka ndryshuar nga të qenit opozitar.

“Narrativa e orëve të vona shndërrohet në përrallë dhe tash pamë përrallën që Kurti ka ndryshuar. Nga ‘Jo negociata. Vetëvendosje’, nga kërkim falja para dialogut ka përfunduar në dialog pa kushte, nga ballafaqimi me të kaluarën, ka përfunduar në tejkalim të saj, nga njohja në qendër, në neutralitet. Kishte gjashtë kushte tash asnjë. Ky është përralla e mosndryshimit”, është shprehur Abdixhiku, njofton KlanKosova.

“Nëse ndryshimi ka formë, duke kështu [si Kurti]. Thatë se jeni vetë. Jeni vetë sepse keni bërë përçarje, sepse jeni populist dhe mendjen e keni te votat”.

Abdixhiku ka thënë se Kurti po thotë “Jo ‘Zajednica’, po asociacioni”.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...