“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Një 30 vjeçar nga Ferizaj kryen vetëvrasje në malin e fshatit Sojevë


30 vjeçari nga Ferizaj kryen vetëvrasje në malin e fshatit Sojevë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në fshatin Sojevë të Ferizajt është gjetur trupi i pajetë i viktimës L.M i moshës 30 vjeçare i cili dyshohet se kishte kryer vetëvrasje.

Vdekjen e tij ishte konfirmuar në vendin e ngjarjes nga mjekët kujdestar të spitalit të Ferizajt, dhe me vendim të Prokurorit trupi iu është dorëzuar familjarëve.

Policia në Ferizaj ka bërë të ditur se më 28 shkurt për të njëjtin person kishte lëshuar njoftim për gjetjen e tij meqë ishte raportuar i zhdukur.

Njoftimi i Policisë

Vetëvrasje në Ferizaj

Sot, reth orës 07:30 Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në pyllin e fshatit Sojevë të Ferizajt, dyshohej se një person është pa shenja jete. Policët e rendit e më pas hetuesit dhe krimteknikët rajonal kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Nga hetimet e para, egzaminimit të vendit të ngjarjes viktima L.M (M/K) i moshës 30 vjeçar nga fshati Rahovicë e Ferizajt dyshohet se kishte kryer vetëvrasje, vdekja e të cilit është konfirmuar në vendin e ngjarjes nga mjekët kujdestar të spitalit rajonal të Ferizajt.

Me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj trupi i pajetë i është liruar familjarëve .

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...