“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Aksidenti në Bulqizë, “zhduket” drejtuesi i zetorit

Një aksident i rëndë u shënua mbrëmjen e sotme në rrugën e Arbrit në Gjoricë të Bulqizës. Një automjet tip Audi që po udhëtonte nga Maqellara në drejtim të Bulqizës u përplas me një mjet tip agregat në vendin e quajtur Ura e Drinit.

Siç duket nga pamjet, përplasja ka qenë e fortë pasi mjeti tip audi ka pësuar dëmtime të shumta.

Për pasojë drejtuesi i mjetit veturë ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spitalin Rajonal të Dibrës.

Por nga vendi i ngjarjes është larguar drejtuesi i mjetit tip zetor bashkë me të.

Policia e Bulqizës e cila mbërriti në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet ndërsa është vënë në kërkim të mjetit bujqësor.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...