“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Vilson Sinishtaj: Ditë e mirë, ditë e mbarë për Tuzin e Malësinë

Të drejtë e votës e shfrytëzoi dhe Kryetari i Shoqatës atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj”, i cili deklaroi se ka ardhur nga Amerika për ta përkrahur demokracinë dhe realizimin e të drejtës së votës, për Tuzin e për Malësinë.

Është ditë e mirë, është ditë me shpresë për Tuzin dhe Malësinë, ka deklaruar z. Sinishtaj.

Sot, kush i thotë bukës bukë e ujit ujë, duhet të dalë te kutia e votimit për ta përkrahur zhvillimin, shpresën e perspektivën e Tuzit e Malësisë, ka theksuar ai.

Malësia sot ka nevojë për çdo votë, për çdo za që i thotë po vazhdimit të sukseseve dhe qeverisjes shembullore, ti thotë po interesit nacional në Malësi, për jetë ma të mirë e zhvillim për të gjithë qytetarët, potencoi z. Sinishtaj.

Z. Sinishtaj ftoi të gjithë qytetarët pa dallim të dalin të votojnë jo vetëm si obligim qytetar por edhe nacional, të prezantimit të vullnetit politik për Tuzin e Malësinë.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...