“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ahmeti: Gjaku i familjes Jashari u bë dritë për Kosovën e lirë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,Ali Ahmeti, shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, kryeparlamentari Talat Xhaferi, deputetë dhe ministra, sot bënë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ahmeti në deklaratën e tij për media tha se sakrifica e familjes Jashari do të përkujtohet gjithmonë, sepse më gjakun e tyre erdhi liria e Kosovës, duke i bërë ballë një gjenocidi të frikshëm i cili ndodhi në ato vite në Kosovë.

“Sot kur po bëhet çerek shekulli nga rënia heroike e familjes Jashari. Po bëjmë homazhe këtu, në këtë vend të sakrificës, po përkujtojmë ata që me gjakun e tyre ndritën një komb të tërë. Gjaku i tyre u bë dritë për Kosovën dhe triumfoj ndaj gjenocidit për një Kosovë të lirë. Gjaku i Jasharajve është vetë liria e Kosovës”.

https://fb.watch/j5CcGM7sR1/

Latest Posts

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...