“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Rusia thellon partneritetin me Iranin, Putin propozon investime të përbashkëta

Presidenti rus Vladimir Putin do të vazhdojë partneritetin me shtetin Iranian. Mediat vendase raportojnë se Putin ka diskutuar me presidentin iranian Ebrahim Raisi, për realizimin e disa projekteve të përbashkëta.

 

Putin dhe Raisi zhvilluan një bisedë telefonike ku raportohet se kanë vlerësuar bashkëpunimin dypalësh.

 

“U diskutuan çështje të bashkëpunimit dypalësh në fusha të ndryshme, përfshirë zbatimin e projekteve të përbashkëta infrastrukturore”, raportojnë autoritetet vendase.

 

Rusia dhe Irani i kanë thelluar marrëdhëniet e tyre që nga fillimi i luftës në Ukrainë vitin e kaluar. Teherani ka siguruar qindra dronë sulmues që Rusia i ka përdorur për të goditur qytetet e Ukrainës, duke synuar veçanërisht infrastrukturën energjetike.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...