“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ndërtimi i Korridorit 8 dhe 10-D/ Rexhepi: Po lidhemi me autostradë deri në Qafë Thanë

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi ka uruar të gjithë qyetëtarët për miratimin e projektit për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10-D nga Qeveria e Maqedonisë.

Rexhepi në rrjetin social ka dhënë dhe disa sqarime lidhur me investimin më të ri.

Statusi i plotë:

Qeveria miratoi kontratën për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-D, me propozimin e Komisionit për Negociatat për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-D. Korridori 8 është i gjatë 68 kilometra, autostradë me gjashtë korsi, nga Tetova në Gostivar, Kërçovë, përmes Strugës në Kfasan, ndërsa korridori 10-D nga Prilepi në Manastir është 40 kilometra dhe do të ketë gjashtë korsi.
Urime…..

https://www.facebook.com/Zv.Minist/posts/673307508077467

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...