Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Ademi: Korridoret 8 dhe 10D po bëhen realitet

Shefi i gurpit parlamentarë dhe njëherë nënkryetari i BDI-së, Arbër Ademi ka uruar nënshkrimin e marrëveshjes mes Qeverisë dhe konzorciumit, Bechtel Enka për ndërtimin e Korridoreve, 8 dhe 10D.

Sipas Ademit ky është projekt shumë i rëndësishëm për për qytetarët por njëkohësisht edhe për zhvillimin e përparimin e vendit.

Postimi i plotë:

#REALIZOJMË
DITË HISTORIKE!
Korridoret 8 dhe 10D po bëhen realitet.
1,3 miliardë euro investim në infrastrukturë.
Në mënyrë solemne u nënshkrua edhe Marrëveshja mes Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve, Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore” dhe konsorciumit “Bechtel Enka”.
Projekt shumë i rëndësishëm si për qytetarët ashtu edhe për zhvillimin ekonomik në përgjithësi.

Latest Posts

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...