“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Aksident në Pogradec/ ‘Benzi’ del nga rruga dhe përfundon në lumin e Vërdovës

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte në Pogradec. Një automjeti tip ‘Benz’ ka dalë nga rruga duke përfunduar në lumin e Vërdovës. Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e lartëë.

 

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka njerëz të lënduar. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave.

 

Segmenti i Unazës së Pogradecit është kthyer në një aks të rrezikshëm ku regjistrohen vazhdimisht aksidente. Banorë të zonës kanë kërkuar nga autoritetet që të shtojnë sinjalistikën përgjatë aksit rrugor.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...