Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Debate të forta në Asamblenë Kombëtare të Francës, ministri i Drejtësisë bën gjestin e turpshëm

Asambleja Kombëtare e Francës ka shënuar një moment aspak etik këtë të martë.

 

Ministri i Drejtësisë, Dupont-Moretti bëri një gjest të turpshëm kundrejt kundërshtarëve politikë, teksa po debatohej për një projekt-ligj.

 

Pjesë e diskutimit të ashpër ishte projekt-ligji për të mos lejuar autorët e krimeve të dhunshme të kandidonin për poste të zgjedhura.

 

Kryetari i grupit republikan, Olivier Marlet, gjatë fjalës së tij përmendi dhe ministrin e Drejtësisë. Ky i fundit nuk e priti aspak mirë deklaratën e kundërshtarit dhe “u përgjigj” përmes gjestit të turpshëm. Pas uljes së tensioneve, ministri francez i Drejtësisë kërkoi ndjesë.

 

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...