Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Korridori 8 dhe 10 D/ Buzhala: Urime shqiptarëve të Maqedonisë për gjithë këto projekte të mëdha infrastrukturore

Gazetari i njohur, njëherë edhe drejtor i portalit “Nacionale” në Kosovë, Berat Buzhala ka uruar të gjithë shqiptarët e Maqedonisë për arritjet që janë duke i bërë në këtë vend, duke marrë si shkas nënshkrimin e sotëm për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D.

Ai mes tjerash ka folur edhe për një takim që para ca ditësh e ka pasur me kreun e Integristëve, Ali Ahmeti me zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi.

Buzhala ka treguar se në këtë takim është takuar edhe me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ka rrëfyer për marrëdhëniet e shkëlqyeshme që Ahmeti kishte me SHBA-të.

Statusi i plotë, pa asnjë ndërhyrje:

Kesh nje dite ne Shkup, me e intervistu Ali Ahmetin. Ne nderkohe kur e perfundova intervisten erdh aty ambasadorja e Amerikes ne Maqedoni. Ke aty edhe Artan Grubi. U mallengjeva pak. M’kish pas marre malli me e pa nje politikan shqiptar ne raporte te tilla me ambasadorin amerikan. Teper te ngrohta dhe plot besim reciprok. Urime shqiptareve atje gjithe keto projekte te mdha infrastrukturore. Fantastike.

https://www.facebook.com/berat.buzhala/posts/10159065196406479

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...