Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Plani europian për Kosovën/ Studentët serbë protestojnë: Tradhëti, Vuçiç të dorëhiqet

Studentët ne beograd  kanë protestuar mbrëmjen e kësaj të marte kundër propozimit Europian për Kosovën. Me pankartanë duar, studentët theksuan se ky plan nënkupton dhënien e Kosovës, gjë e cila sipas tyre nuk mund të ndodhë.

 

Pasi u mblodhën para Fakultetit të Filozofisë, tubuesit marshuan në rrugët e Beogradit. Më pas ata ndaluan dhe para ndërtesës së Radio Televizonit serb.

 

“STUDENTËT PËR KOSOVËN”, ishte slogani nën të cilën tubuesit shprehën zemërimin e tyre ndaj propozimit Europian.

 

SIpas tyre, qeveria në Serbi dhe presidenti Aleksandër Vuçiç po tregojnë synimin e tyre për të pranuar planin për çështjen e Kosovës. Ata e konsideruan tradhëti pranimin e këtij propozimi dhe kërkuan dorëheqjen e presidentit serb.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...