Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Aksidenti i rëndë në Tiranë/ Ndërron jetë edhe drejtuesi i Audi-t, 20-vjeçari nuk u mbijetoi plagëve të marra (EMRI)

Ka ndërruar jetë Klevis Ruçaj, 20-vjeçari që ishte drejtues i “Audi-t” që ra nga mbikalimi i Saukut.

 

Policia njofton se i riu humbi jetën në spital, si pasojë e plagëve të marrë.

 

Në total, numri i viktimave nga aksidenti i rëndë ka shkuar në 3.

 

Klevis Ruçaj ka qenë së bashku me dy vajza në makinë, të cilat humbën jetën menjëherë në vendngjarje.

 

Ndërkohë që në spital po marrin trajtim tre persona të tjerë, që ishin në makinën Hyndai.

 

Ata u dëmtuan, pasi “Audi” u ra në pjesën e përparme të mjetit.

 

Tiranë/Informacion shtesë

 

Në vijim të aksidentit të dhënë më parë, të ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit të TEG-ut, ku humbën jetën dy shtetase, ju informojmë se:

 

Si pasojë e dëmtimeve të marra ka ndërruar jetë në spital shtetasi K. R., 20 vjeç, drejtuesi i automjetit tip “Audi”.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...