Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Erërat e forta, pezullohet lundrimi për anijet e vogla në Vlorë

Erërat e forta kanë bërë që të pezullohet lundrimi për për anijet e vogla dhe peshkarexhat në Vlorë. Raportohet se era fryn me shpejtësi deri në 25m/s dhe deti me lartësi deri në 7 ballë. Kushtet e motit kanë bërë që kapiteneria e portit të Vlorës të njoftoj të gjitha mjetet lundruese që të qëndrojnë në vendet ku janë të mbrojtura.

 

Ndërkohë, trageti i linjës Vlorë- Brindisi ka dalë në det të hapur pasi qëndrimi i tij në kalatë rrezikon përplasjen.

 

Parashikohet që dallgët e larta të jenë prezente dhe gjatë ditës së shtunë.

 

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...