Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Italia nuk gjen qetësi/ Regjistrohen të tjera lëkundje mbi 4 ballë

Edhe dy lëkundje të tjera janë regjistruar në Itali mbrëmjen e kësaj të enjte.

 

Sipas EMSC,  një lëkundje me magnitudë 4.6 ballë ka rënë në orën 20:08 minuta në Umbertude.

 

Në 20:13 u shënua tjetër lëkundje me magnitudë 4.3.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...