Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Vendoret e 14 majit/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, mungon Tabaku (ARSYEJA)

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur grupin parlamentar të Partisë Demokratike dhe KRYESINË.

 

Në fokus të diskutimit të tyre do të jenë zgjedhjet vendore të 14 majit dhe regjistrimi i PD në KQZ.

 

Ndërkohë që një pjesë e deputetëve demokratë që mbështesin grupimin e Alibeajt janë të pranishëm në mbledhje, ndërsa disa të tjerë, mes tyre edhe Jorida Tabaku, mungojnë për shkak se ndodhen jashtë Shqipërisë.

 

Deputetë të PD prezentë në mbledhje:

 

1.Kreshnik Çollaku

 

2.Dashnor Sula

 

3.Andia Ulliri

 

4.Gazment Bardhi

 

5.Flutura Açka

 

6.Dhurata Çupi

 

7.Zheni Gjergji

 

8.Enkelejd Alibeaj

 

9.Eralda Bano

 

10.Saimir Korreshi

 

3 deputetë që nuk janë në mbledhje pasi janë jashtë Shqipërisë:

 

Jorida Tabaku

 

Lefter Gështenja

 

Arbi Agalliu

 

Anëtarët e kryesisë prezentë:

 

Fitim Zekthi

 

Gazment Koduzi

 

Marash Logu

 

Roland Bejko

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...