“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

U denoncua nga mbesa i zhdukur/ Gjendet i dekompozuar trupi i 60-vjeçarit në një kanal në Divjakë

Gjendet një trup i dekompozuar në një kanal në zonën e Divjakës.  Mendohet që trupi i përket një të moshuari 60-vjeçar me inicialet R.P i cili është denoncuar nga mbesa e tij se është larguar nga banesa.

 

Trupi është parë nga banorë të zonës të cilët kanë njoftuar edhe policinë.  Trupi i pajetë nuk ka shenja dhune.

 

Divjakë/Informacion paraprak

 

Më datë 11.03.2023, rreth orës 10:00, në një kanal vaditës në fshatin Korie, Divjakë, është gjetur i dekompozuar, trupi i pajetë i  shtetasit R. P., 60 vjeç, banues në Këmishtaj.

 

Nga kqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Ky shtetas është shpallur në kërkim në datë 30.01.2023, nga Komisariati i Policisë Divjakë, pas kallëzimit të bërë nga familjarët për largim nga banesa.

 

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes.

 

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...