“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Drejtori Halili: Vendi ecë në rrugë të mbarë për të qenë qendër startup-i në rajon

Jemi krenarë për të arriturat e përshpejtuesit UKIM në katër vitet e fundit, të cilët sot në një promovim zyrtar prezantuan 10 startup-et në të cilat investuan dhe zyrtarisht shpallën investime të reja në periudhën e ardhshme.

Theksova se: “Jam shumë i lumtur që Akceleratori UKIM sot ka treguar se projekti që kemi filluar katër vjet më parë së bashku me Bankën Botërore ka rezultuar me sukses dhe tregon qartë se Republika e Maqedonisë së Veriut është në rrugë të mbarë për të qenë një qendër startup në rajon.

Akceleratori UKIM është një nga tre përshpejtuesit që ka marrë mbështetje nga FIZHT dhe Banka Botërore në vlerë prej 1.5 milionë euro përmes Thirrjes Publike për themelimin, funksionimin dhe investimet në përshpejtuesit e teknologjisë së biznesit.

https://www.facebook.com/photo?fbid=768093371547798&set=pcb.768093624881106

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...