Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

22 vite nga krismat e pranverës së dinjitetit/ Ahmeti nga Sellca: U bëmë bashkë për të reflektuar mbi çiltërsinë e kauzës sonë kombëtare

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot mori pjesë në shënimin e 22 vjetorit të fillimit të luftës në malësinë e Tetovës në manifestimin tradicional Pranvera e Dinjitetit.

22 vite më parë nga Malësia e Sharrit lëshuam një kushtrim të fuqishëm lirie, jehuan krismat lajmëtare të pranverës së dinjitetit kombëtar nga ana e Brigadës 112 “Mujdin Aliu” të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Sot Kalaja e Sellcës na bëri bashkë me familjarët e dëshmorëve, veteranë e invalidë të luftës për të reflektuar mbi çiltërsinë e kauzës sonë kombëtare, për të nderuar në vendprehjet e tyre të gjithë ata bij e bija që me gjakun e tyre ujiten rrënjët e përjetësisë së kombit dhe për të përkujtuar amanetin e tyre për mbrojtjen e idealeve kombëtare.

Nuk do t’i harroj të gjithë ato nëna guximtare që gatuanin bukë për pjesëtarët e UÇK-së, ato heroina që i dhanë krahë edhe më të fuqishëm luftës sonë çlirimtare.

Qofshim të bashkuar si në pranverën e 2001 në Malësinë e Sharrit edhe tani në betejat e ardhmërisë përparimtare të vendit!

Lavdi e përjetshme të gjithë dëshmorëve të Brigadës 112 “Mujdin Aliu”!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=751620109665447&set=pcb.751621216332003

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...

Turp, Alibeaj po dëmton demokratët/ Alizoti: Berishën e mbajnë ndjekësit

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti nuk i ka kursyer akuzat ndaj kreut të komanduar të kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj. Ai deklaroi se...