Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Grubi: Me Kurtin raporte të shkëqyera, në BE kemi ngritur zërin pro Kosovës

Duke folur mbi raportet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Grubi tha se kanë raporte të shkëlqyera.

Me Albin Kurtin kam raporte të shkëlqyera por kontakte jo shumë të shpeshta. Por z.Kurti dhe Kosova e dinë që e kanë një avokat shumë të fuqishëm si z.Ali Ahmeti. Në BE kemi ngritur zërin pro Kosovës për liberalizim të vizave, po përcjellim edhe situatën aktuale dhe synoj të arrihet një marrëveshje finale për njohje reciproke Kosovë-Sërbi, tha Grubi.

https://fb.watch/jgAQ3JcvUF/

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...